1 sonuçtan 1 ile 1 arası
Like Tree1Likes
 • 1 Post By MrDesinger
Şu an Elektronik Sigara Nedir? Nasıl Kullanılır? kategorisindeki Elektronik sigara - eSigara nedir? isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Admin MrDesinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.07.2017
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  4
  Konular
  4
  Ettiği Teşekkür
  1
  3 mesaja 3 teşekkür aldı

  Elektronik sigara - eSigara nedir?

  Tütün dumanına duyulan bağımlılıktan kurtulmak veya zararlarını azaltmak için kullanılan, özelleştirilmiş bir likiti batarya ile ısıtıp, içinize çekebileceğiniz buhar üreten elektronik cihaz. Elektronik sigara, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin son zamanlarda en çok denedikleri ve başarı elde ettikleri yöntemlerin başında yer almaktadır. Elektronik sigara, geleneksel sigara hissini yeniden üretir. Temel olarak bir batarya sistemi ve bir atomizerden oluşur. Nefes çekme sırasında hava ile karışan e-likit, geleneksel sigaradakine benzer bir duman üretir.
  Küçük, orta ve büyük çaptaki kullanıcılar için basit ve ulaşılabilir tüm kitleri öneriyoruz. Kullanmak için yalnızca içerisine seçtiğiniz e-likidi eklemelisiniz.
  Bu elektronik sigara rehberinde elektronik sigara hakkında dikkate almanız gereken her şeyi ve avantajlarını sizin için listeleyeceğiz.

  ELEKTRONİK SİGARANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

  Ateşleme süreci geleneksel sigaradaki gibi değildir, bu sebeple zift, katran gibi zararlı maddeler oluşmaz. Tercihinize göre uygun bir nikotin dozajı ile birlikte damak tadınıza göre aromalandırılmış bir e-likit kullanabilirsiniz.
  Oldukça ekonomiktir: sigara için kullandığınız bütçede en az 5 kat tasarruf edeceksiniz.
  Kül tablalarını, çakmakları, rahatsız edici tütün kokularını unutun.
  Geleneksel bir sigaradan aldığınız hissi elektronik sigaradan da alabilirsiniz.

  NEDEN ELEKTRONİK SİGARAYA GEÇİYORUZ?

  Çünkü siz bir sigara içicisisiniz ve bu bağımlılığınızdan kurtulmak istiyorsunuz. Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamayın.
  Elektronik sigara piyasasında Ernst & Young’un yapmış olduğu son çalışmalar, sigara kullanıcılarının birinci motivasyonunun sağlık korunması olduğunu gösteriyor. Elektronik sigara kullananların 51%’i, elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğu için kullanıyor. %49’u ise elektronik sigaranın, normal sigara tüketimini azaltmaya yardımcı olduğunu düşünüyor. Ayrıca sigara fiyatları da tütün ürünlerinde yüksek vergilere sahip ülkeler için de önemli bir motivasyon.

  ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?

  Elektronik sigara temel olarak bir batarya ve bir atomizerden meydana gelir. Atomizerde hazne kısmı ile birlikte buharlaştırma sistemini oluşturan coil mevcuttur.
  Batarya, elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile gerekli enerjiyi veren unsurdur. Elektronik sigaranızı seçerken iki adet önemli noktayı göz önüne almanız gerekir: batarya otonomisi ve batarya gücü. Daha fazla detay için Batarya Rehberi’ne bakabilirsiniz.
  Atomizer kısmı ise hazne, coil (dirençli telden ve pamuktan oluşur) ve ağızlıktan meydana gelir. E-likit haznesine bağlı olan coillerin etrafındaki pamuk e-likidi emer. Cihazın ateşleme tuşuna basıldığında batarya bu dirençli telleri ısıtır ve temas eden e-likidi buharlaştırır. Üretilen buhar ağızlık kısmına kadar gelir ve kullanıcı tarafından çekilir. Haznenin boyutu (e-likit kapasitesi) elektronik sigara seçilirken dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Daha fazla detay için, Atomizer Rehberi’ne göz atabilirsiniz. Coil tipleri, üretilen buhar miktarını etkiler. Coiller ömrü doldurulduğunda değiştirilmelidir (bir coilin ortalama 15 gün kullanım ömrü vardır)

  ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI ZARARLI?

  Sigaranın tersine, elektronik sigara kullanıldığında zift veya katran gibi zararlı maddeler açığa çıkmaz. Normal sigara ile elektronik sigaranın en büyük farkı, normal sigaranın yanarken oluşturduğu zehirli maddelerdir. İngiltere Kamu Sağlığı kurumuna göre elektronik sigara normal sigaraya kıyasla 95% daha az zararlıdır.

  ELEKTRONİK SİGARA İÇİNDE NE VAR BİLMİYOR MUYUZ?

  E-likitlerin içeriğindeki bileşenler ile alakalı olarak bir yanlış kanı mevcuttur. Elektronik sigaranın ne olduğunu ve elektronik sigarada kullanılan likidin nelerden oluştuğunu mükemmel biçimde biliyoruz. Örneğin Fransa’da, e-likitlerin üzerinde bulunan etiketlerin doğru olması gerektiğine dair bir yasa mevcuttur. Üreticilerin ve satıcıların web sitelerinde her ürünün detayı bulunabilir.

  ELEKTRONİK SİGARANIN BENİM SAĞLIĞIM İÇİN AVANTAJI NEDİR?

  Elektronik sigaraya başlayan kullanıcının birkaç gün sonra nefesi düzelmeye başlar, tat duyusu iyileşir, iştahı yerine gelir ve derisi daha canlı görünür. Solunum ile ilgili kronik enfeksiyonlar azalır. Ancak hamile kadınların nikotinli e-likitlerden uzak durması gerekir.

  ELEKTRONİK SİGARANIN DİĞER TÜTÜN İKAMELERİNE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?

  Doktorlara ve bağımlılık uzmanlarına göre, sigarayı bıraktırma konusunda elektronik sigara diğer ilaç ikamelerine karşı daha etkilidir. Dahası, elektronik sigaranın kullanımı, alınan nikotinin önemli miktarda azaltılması için bir yol olarak görülmüştür.

  ELEKTRONİK SİGARANIN ÇEVREMDEKİLERE BİR ZARARI VAR MI?

  Bu konu günümüzde hala tartışılmakta; yapılan birkaç çalışmaya göre normal sigaranın tersine elektronik sigara kullanımı sırasında nikotinden sadece kullanan kişi etkilenir.

  ELEKTRONİK SİGARA NORMAL SİGARA KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇEBİLİR Mİ?

  Birçok çalışma, elektronik sigaranın normal sigaraya göre çok daha az risk içerdiğini gösteriyor. Elektronik sigara kullanılırken nikotinin veya diğer zararlı maddelerin açığa çıktığı bir yanma reaksiyonu meydana gelmez. Uzmanlara göre elektronik sigara normal sigaraya göre 95% daha az risk içerir. Elektronik sigara kullanan pek çok insan normal sigarayı kullanmayı azaltmış veya tamamen bırakmıştır.

  BAŞLAMAK İÇİN BİR BOX’A MI İHTİYACIM VAR?

  Piyasada çok sayıda küçük box modlar(mini modlar) mevcuttur. Bazıları yeni kullanıcılar için özelleştirilmiştir: Mini Volt, iStick, eVic VTC Mini bunlardan bazılarıdır. Bu box modların kullanımı kolaydır, kullanmak için kullanım kılavuzunu okumaktan başka ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Örneğin iStick Pico için bir çift batarya ile birlikte bir şarj cihazı almanız kullanışlı olabilir. Mini boxlar genellikle daha gelişmiş moda geçmek isteyen kullanıcılar için ikinci adım olarak satın alınır. Örneğin, mini box mod ile çıkış gücü kullanıcıların isteğine göre ayarlanabilir.

  NEDEN “BÜYÜK - MEGA” ELEKTRONİK SİGARALAR VAR?

  Daha uzun süre kullanılabilmesi için önemli derecede yüksek batarya otonomisine sahip ve daha fazla buhar üretmek için gücü artırabildiğiniz modlar mevcuttur. Bu modlar yeni başlayanlara önerilmez, çünkü coillerin ve bataryaların kullanımı için bilgi sahibi olunması gerekir.

  ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI PAHALI?

  Bu cevap elektronik sigaranızı ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak değişir. Elektronik sigara aldıktan sonra kullanacağınız likitleri ve coilleri de hesaba katmalısınız. Kullandığınız likit miktarı ve coil sayısı elektronik sigaranızı ne sıklıkla kullandığınız ile ilişkilidir. Eğer e-likit tüketiminiz fazla ise (günde yaklaşık 10ml) kendi likidinizi kendiniz üretmeniz de seçenekler arasındadır. Bu işlemi DIY (Do It Yourself - Kendin Yap) olarak adlandırıyoruz, bu işlemin maliyeti daha azdır ve yapımı da oldukça basittir. Ayrıca kendi coilinizi kendiniz de kurabilirsiniz. Bu da ekonominize yardımcı olabilir, ancak bu işlemler için bazı teknik bilgileri öğrenmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak elektronik sigara normal sigaradan daha karlıdır.
  İnanç, görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsanız başkalarının görmediklerini görürsünüz.


 2. MrDesinger üyemize teşekkür edenler:
  Vaper (30.09.2017)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Elektronik Sigara

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0