Ürün Tanıtımı:


Hepsi bir arada konseptindeki eVic AIO, değiştirilebilir yapısıyla pilin ve atomizerin kolayca değiştirilmesine olanak tanır. eVic AIO, üstten dolum ve üst hava akımı kontrol sistemleri ile birlikte en iyi sızıntı karşıtı yapıya sahiptir. Geniş 0.96 inç OLED ekran, renkli yapıştırmalar ve çeşitli iç atomizer seçenekleri ile eVic AIO, daha pratik ve tercihlerinize daha iyi hitap edecek bir yapıdadır. Ayrıca güncellenebilir yazılım özelliğiyle cihazınızı en güncel haliyle kullanabilirsiniz.


evic aio


Nasıl Kullanılır


1. Açma/Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda ekran açılacak ve kullanıma hazır olacak. Aynı yolla, cihaz açıkken ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda da cihaz kapanacak.


2. E-Sigara İçme: Ateşleme butonuna basılı tutun ve ağızlık aracılığıyla içinize çekin. Ateşleme butonunu bırakın ve nefesinizi dışarı verin. (Not: Kullanımdan önce lütfen atomizeriniz için uygun watt aralığını ayarlayın.)


3. Şarj Etme: eVic AIO cihazını USB kablo ile bilgisayarınıza veya şarj adaptörünüze bağlayarak kolayca şarj edebilirsiniz. Tamamen şarj olduğunda, ekran sönecek.


4. İç Atomizer Değişimi:


Üst kapağı çevirerek açın, kapaktaki iç atomizeri de çevirerek ayırın ve değiştirin veya temizleyin.


NOT:


1. Lütfen iç atomizeri su ile yıkamayın. Alkollü pamuk veya temiz kuru biz bez ile basitçe ovun.


2. Dry burn olmaması için, ilk kullanımdan önce iç atomizerinize birkaç damla likit damlatın ve cihaz kapalı durumdayken birkaç kez çekin.


5. Likit Dolumu:


Hava akımı halkasından üst kapağı kolayca kaldırın, daha sonra likidinizi iki taraftaki deliklerden(hava borusundan değil) enjekte edin.
evic aio


6. Hava girişinin ayarlanması:


Hava akımı girişini ayarlamak için hava akımı halkasını saat yönünde veya saat yönünün tersinde döndürün.
evic aio


7. Led rengini değiştirin:


Cihaz açıkken, Led Color arayüzüne girmek için aynı anda ateşleme butonuna ve sağ düzenleyici tuşa aynı anda basılı tutun. Bu menüden mavi, yeşil, sarı, kırmızı, mor, cam göbeği, beyaz veya kapalı ışık seçeneklerinden birini seçmek için sol düzenleyici tuşu kullanın. Daha sonra seçiminizi onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim
8. Ekran koruyucu süresini ayarlayın: Cihaz açıkken, arayüz ayarlama ekranına girmek için ateşleme butonuna ve sağ düzenleyici tuşa aynı anda basılı tutun. Ekran koruyucu süresi ayarına girmek için sağ düzenleyici tuşa tekrar basın. Koruyucu süresini seçin ve onaylamak için ateşleme butonuna basın.


9. Atomizer adaptörünü uygulayın:


Hava akımı halkasını çevirin ve tüpten ayırın. Atomizer adaptörünü madeni para yardımı ile yerleştirin, daha sonra çeşitli tipte atomizerleri cihazınıza uygulayabilirsiniz.


Genel fonksiyonlar


Saat ayarı nasıl yapılır: Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. İlk satır yanıp sönecek. Saat, Dakika, Yıl, Ay ve Gün arasında seçim yapmak için sol düzenleyici tuşa basın. Parametreyi ayarlamak için sağ düzenleyici tuşa basın. (Not: Sadece Yıl seçeneği düzenlenirken sol düzenleyici tuşa basılarak düzeltilebilir). Ayrıca eVic AIO iki tür saat ekranı seçeneğine sahiptir: tercihinize göre Kadranlı Ekran ve Numerik Ekran.
Resim


Farklı modlar arasında seçim yapmak


Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. TEMP, TCR, POWER ve BYPASS modları arasında seçim yapmak için sağ düzenleme tuşuna basın. Daha sonra onaylamak için ateşleme butonuna basın.


(1) TEMP veya TCR modu altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girip VT, PWR, COIL ve AMP seçeneklerini ayarlamak için sol düzenleyici tuşa basın. VT’yi ayarlarken Temp Ni, Temp Ti, Temp SS316/M1, M2 ve M3 modları arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Onaylamak için ise ateşleme butonuna basın. AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşuna basın.


(2) POWER ve BYPASS modları altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girmek için sol düzenleyici tuşa basın. AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşuna basın.


Temp-SS316


Temp-SS316 modu, paslanmaz çelik 316 coil için özel olarak tasarlanmıştır. Size Joyetech BF-SS316 iç atomizerini içtenlikle öneriyoruz.


TCR (M1, M2, M3)


TCR (Temperature Coefficient of Resistance) fonksiyonu ile birlikte, sahibi olduğunuz coil çeşitlerine göre (Ti, Ni, SS) sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. TCR modu altında, mod göstergesi yanıp sönerken, sol düzenleyici tuşa basın ve alt menü ögelerinin (M1, M2, M3) yanıp söndüğünü göreceksiniz. M1, M2 ve M3 seçenekleri arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Daha sonra da onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim


TCR nasıl ayarlanır?


Kapalı durumdayken, TCR ayar menüsüne girmek için ateşleme ve sağ düzenleyici butonlarına aynı anda yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutun:


1. TCR M1, M2 ve M3 arasında seçim yapmak için sağ/sol düzenleyici tuşa basın.


2. Daha sonra istediğiniz seçeneği onaylamak için ateşleme butonuna basın;


3. Seçeneği düzenlemek için düzenleyiciye basın;


4. Onaylamak için ateşleme butonuna uzun basın veya yaklaşık 10 saniyeliğine bırakın.


Burada sizin için TCR değer aralıkları var:
evic aio


Not: 1. Yukarıdaki TCR değerleri gerçek değerinin 10^5 ile çarpılmış halidir.


2. TCR değer aralığı 1-1000 arasındadır.


Sıcaklık Ayarları


TEMP modu altında(TCR dahil), coil sıcaklığı düzenleyici tuş ile ayarlanabilir (100-315°C, 200-600°F). Sıcaklığı artırmak için sağ, düşürmek için ise sol düzenleyici tuşa basın. Düzenleyici tuşa bir kez bastığınızda, sıcaklık 5°C(10°F) artacak veya düşecek. Düzenleyici tuşa uzun süre basarak ise sıcaklığı daha hızlı artırabilir veya azaltabilirsiniz.


Logo Modu


Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonu ve sağ düzenleyici tuşa aynı anda basın. Sağ düzenleyici tuşa iki kez daha basın, Logo moduna girmiş olacaksınız. Sağ düzenleyici tuşa basarak basitçe açık/kapalı seçeneklerinden dilediğinizi seçin. Daha sonra onaylamak için ateşleme butonuna basın.


Resim


Ek fonksiyonlar


1. VT modunda atomizer rezistansının kilidini açma/kapatma:


Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Daha sonra sol düzenleyici tuşa 2 kez basın, rezistans ekranının olduğu ikinci satır yanıp sönecek. Coil rezistansının kilidini açmak veya kapatmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Kilit işareti görüldüğünde rezistans kilitlenmiş olacak.


Not: (1) Rezistansı lütfen sadece coili oda sıcaklığında kullanırken kilitleyin. Bu atomizerin ‘’base rezistansını’’ doğru kilitlemiş olacak. Coil değişmediği sürece sıcaklık kontrolü de sabit kalacak. Rezistans bir kez kilitlendiğinde, coiller soğuk veya sıcak iken hazneyi kaldırabilirsiniz, aynı şartlar altında çalışmaya devam edecek.


(2) Atomizeri değiştirmeden önce veya sıcaklık kontrolü düzgün çalışmıyorken lütfen rezistans kilidini kaldırın. Rezistans kilidi kaldırıldığında, sıcaklık hassasiyeti için yeni coili oda sıcaklığında yerleştirdiğinizden emin olun.


2. Yeni coil, aynı coil


Öncekinden daha geniş rezistansa sahip bir atomizer ile değiştirirken, atomizeri ‘’base rezistansına’’ sıfırlamak gerekebilir – bu oda sıcaklığında kullanılırken atomizer coilinin rezistansıdır.


Hazne ayrılmış durumdayken, sıfırlamayı başlatmak için ateşleme butonuna basın. Yeni iç atomizeri ve hazneyi yerleştirdikten sonra, ‘’New Coil, Same Coil’’ mesajı ohm ile birlikte ekranda görünecek. Yeni coil yerleştirdiğinizi onaylamak için sağ düzenleyici tuşa basın.


Herhangi bir sebepten dolayı bu mesajı görürseniz – özellikle yakın zamanda kullanıldığı için hala sıcak olan bir coili tekrar takarken – ‘’base rezistans’’ sıfırlanmaması için sol düzenleyici tuşa basın. Sıcaklık kontrolünüzün düzgün olması için her zaman doğru işlemi seçmeyi unutmayın.
Resim


3. VT modunda watt ayarlaması:


VT modunda maksimum başlangıç watt gücü ayarlanabilir. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Sol düzenleyici tuşa basın, ikinci satır yanıp sönecek. Watt gücünü artırmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Daha sonra, onaylamak için ateşleme butonuna basın.


Note: (1) VT modu yalnızca 1.5ohm maksimumu destekler. Rezistans 1.5ohm’dan daha geniş olduğunda cihaz otomatik olarak VW moduna geçer.


(2) VT modunda Khantal ısıtma teli uygulandığında, cihaz 2 saniye çalıştıktan sonra otomatik olarak VW moduna geçer.


Arıza gösterimi ve koruması


10 Saniye Üstü Koruması: Ateşleme butonuna 10 saniyeden daha uzun süre bastığınızda, güç çıkışı kesilecek ve OLED ekranda ‘’Over 10s protection’’ yazısını göreceksiniz.


Atomizer Kısa Devre Koruması:


Atomizer kısa devresi olduğunda, OLED ekranda ‘’Atomizer Short’’ yazısını göreceksiniz.


Weak Battery Uyarısı: VT/VW modlarında, çalışan bir atomizer ve 2.9V’tan daha düşük voltaja sahip bir batarya ile cihaz kurulduğunda şu uyarı gösterilir: Weak Battery. Bu arada, çıkış gücü bu sebeple düşürülür.
Resim


Battery Low Uyarısı: Bataryanın voltajı 3.3V’un altındayken, şu uyarı gösterilir: Battery Low. Eğer ateşleme butonuna basmaya devam ederseniz, ‘’ Battery lock down, and cannot work.’’ yazısını göreceksiniz. Tekrar aktif etmek için lütfen bataryanızı şarj edin.


Battery Low kilidini açma: Şarj işlemi başlar başlamaz düşük voltaj koruması kaldırılacak.


Atomizer Low uyarısı: VW modunda atomizerin rezistansı 0.1ohmdan ya da VT modunda 0.05ohmdan daha küçükken, OLED ekranda ‘’Atomizer Low’’ yazısını göreceksiniz.
Resim


Sıcaklık koruması:


VT modunda, eğer mevcut coil sıcaklığı ayarlanmış sıcaklıktan yüksek ise, cihaz ‘’Protection’’ uyarısı verir.
Resim


Sıcaklık uyarısı:


Eğer cihaz sıcaklığı 70°C üzerindeyse, otomatik olarak güç çıkışı kesilir ve ekranda ‘’Device Too Hot’’ uyarısı görünür.


Uyarılar:


1. eVic AIO cihazınız yalnızca Joyetech tarafından tamir edilebilir. Kişisel yaralanmalar ve/veya cihaza verebileceğiniz daha ciddi hasarlardan kaçınmak için cihazı kendiniz tamir etmeyi SAKIN DENEMEYİN.


2. eVic AIO kuru şartlar altında, -10°C(14°F) ile 60°C(140°F) sıcaklıkları arasında kullanılmalıdır ve 0°C(32°F) ile 45°C(113°F) sıcaklıkları arasında şarj edilmelidir.


3. eVic AIO, orijinal Joyetech bileşenleri ile tasarlanmıştır. eVic AIO cihazını orijinal olmayan bileşenler ile kullanmak cihazın düzgün çalışmamasına ve/veya hasara yol açabilir.

Garanti


Lütfen Joyetech ürün garanti belgesini dikkate alın. İnsan hatasından kaynaklanan hiçbir hasar için sorumlu değiliz. Üçüncü parti üreticilerden aldığınız ürünler garanti kapsamımızda değildir.


Joyetech aşağıdaki hüküm ve koşullara göre cihazınızı garanti kapsamında tamir etmeyi kabul eder:


1. Bu garanti, Joyetech markasının kusurlu olduğu noktada ücretsiz tamir hizmeti sağlar. Garanti süresi kullanıcının cihazı satın aldığı günden itibaren 90 gündür.


2. Bu garanti aşağıdaki şartlara göre geçersiz sayılabilir:


* Müşteri garanti belgesine veya satın alım işleminin orijinal makbuzuna sahip değilse


* Uygun olmayan kullanım veya kullanıcı tarafından yapılan tamir sebebiyle oluşan ürün arızası veya hasarı.


* Cihazı düşürmek gibi aşırı güç sonucu oluşan ürün arızası veya hasarı.


* Önerilen cihaz çalıştırma şartları dışında kullanımın sebep olduğu ürün arızası veya hasarı. (önlemler için kullanım kılavuzuna bakın)


* Su veya diğer sıvı maddelerin yanlış kullanımından kaynaklanan ürün arızası veya hasarı. (kullanım yönergeleri için kullanım kılavuzuna bakın)


* Joyetech’e ait olmayan bileşenlerle kullanımdan kaynaklanan ürün arızası veya hasarı.(şarj cihazı, batarya, ve güç kablosu)


3. Bu garanti kişisel ögeleri ya da tüketim mallarını ve aksesuarlarını kapsamaz, dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere: ağızlık, kartuş, iç atomizer, kordon ve deri kılıf.


4. Bu garanti Joyetech markasına ait olmayan ürünleri kapsamaz. Bu garanti sadece 90 günlük garanti süresi içinde olduğu kanıtlanabilen belirli Joyetech markasına sahip ürünlerde geçerlidir.


Joyetech tüm garanti durumlarında son kararı verme hakkına sahiptir. Joyetech bu garanti şartları bağlamında kararı yorumlayabilir ve yeniden değerlendirebilir.


Uyarı


1. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutun.


2. Bu ürün genç veya sigara kullanmayan kişiler için ÖNERİLMEZ.


3. Bu ürün çocuklara, hamile veya emziren kadınlara, nikotin maddesine alerjisi veya hassasiyeti olan insanlara ÖNERİLMEZ.