Eğer JUUL cihazınızı parçalarına ayırdıktan sonra bazı sorunlarla karşılaştıysanız aradığınız cevapları bu yazıda bulabilirsiniz.


JUUL bataryasını söktüktek sonra JUUL kullanıcılarının zayıf pod bağlantısından zayıf şarj kararlılığına karşılaşabilecekleri çok sayıda negatif yan etkiler olabilir.

Bu sıkıntıların çoğuna belirli bir faktör sebep olur. Bugün bu sıkıntılardan bahsedeceğiz ve dakikalar içerisinde uygulayabileceğiniz hızlı ve kolay çözümler sunacağız.


JUUL Demontaj Problemleri


İlk olarak, JUUL demontaj işlemini tamamen problemsiz gerçekleştirdiğinizi düşünebilirsiniz.

Ancak ileriki kullanımlarda, cihazı kullanmadan önce karşılaşmadığınız bazı sorunlar deneyimleyebilirsiniz.

Demontaj işleminden sonra sıklıkla karşılaşılan problemler şunlardır:

· Zayıf pod bağlantısı
· Gevşemiş iç bileşenler
· Zor şarj

JUUL demontaj işlemini gerçekleştirirken dahili bileşenlerin alt kısmına bağlı olan iki küçük plastik parçasını fark etmişsinizdir.

LED gösterge ışığını kaplayan plastik ile birlikte tüm bu parçalar JUUL’ün bir arada kalmasına yardımcı olur. Eğer JUUL cihazınızı sökerken bizim kılavuzumuzdaki adımları takip ettiyseniz bu işlemin daha kolay olması adına LED plastiği kırpmayı önerdiğimizi hatırlarsınız.

O plastik gittiğinde, iç bileşenleri yerlerinde tutmak için tüm sorumluluğu alt kısma yakın olan siyah plastik tabakalar yüklenir.

Ancak maalesef, bunlar genellikle yeterli değildir.

Bu da iç sistemin yerinden oynamasına sebep olur. Sonuç olarak yukarıda bahsedilen sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Şimdi yapay bir membran kullanarak bu problemi nasıl çözebileceğimize bakalım.

Yapay Membranı Uygulamak

Gerekli Materyaller:· Sağlam kör uçlu bir nesne (JUUL pod ağzına uyacak kadar dar ve dahili bileşenleri ittirerek çıkarabileceğiniz kadar sağlam bir nesne)
· Elektrik bandı
· Makas

1.) JUUL’ü Sökün

İlk önce JUUL’ün yeniden sökülmesi gerekiyor. Eğer bizim kılavuzumuzdaki adımları takip ettiyseniz LED plastik sorununu çözdüğünüz için cihazı ikinci kez sökmek daha kolay ve daha çabuk olacaktır.

Gerekli nesneyi kullanarak iç bileşenleri ittirerek alt kısımdan çıkarın.

2.) Yapay Membranı Uygulayın


İçinde bulunduğumuz durumda “yapay membranımız” plastik tabakaların etrafına sarılmış küçük elektrik bandı parçaları olacak. Bu sayede cihaz montajını yaparken iç bileşenler daha sıkı bir şekilde yerlerine oturacak ve hareket etmeyecekler.

Bandı yalnızca JUUL’ü bir tur saracak şekilde ayarlamalısınız, daha fazla bant kullanmak montaj işlemini imkansız kılacaktır.

A.) İnce uzun (yaklaşık 1cm genişliğinde) bir bant şerit kesin.B.) Bandı bir tur olacak şekilde plastik tabakaların etrafına sarın ve fazlasını makasla kesin.


3.) JUUL’ü Yeniden Bir Araya Getirin.


Metal kasa içerisinde LED ışığı delik ile birlikte denk getirdiğinizden emin olun ve daha sonra iç kısmı alttan metal kasa içerisine ittirin.Elektrik bandına kadar ittirdiğinizde bandın yerinden oynamadan yerine yerleştiğinden emin olmak için yavaş ve dikkatli davranın.


Eğer doğru bir şekilde yerleştirdiyseniz, cihazın iç kısmının bu işlemi gerçekleştirmeden öncesine kıyasla çok daha sıkı olduğunu hemen hissedeceksiniz.

4.) Eğer Gerekliyse Bant Miktarını Ayarlayın.

Bu işlem sonrası iç bileşenler fazla sıkıysa veya yeteri kadar sıkı değilse bu adımları tekrarlayın ve iç parça doğru şekilde oturana kadar elektrik bandı miktarını artırın veya azaltın.

Bu İşlem İşe Yaramazsa…

Bazen cihazları tamir etmek için ne kadar uğraşırsak uğraşalım JUUL demontaj problemlerini gideremeyebiliriz.

Eğer sizin için de durum buysa size önereceğimiz şey JUUL müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçmeniz.

JUUL’ün harika bir destek ekibi vardır ve cihazınız çalışamaz durumdaysa size hızlı bir şekilde değişim sağlayacaklardır.

Kendinizi bir şeyleri tamir ettiğinizdeki gibi iyi hissetmeyebilirsiniz, ancak her şeyi denediyseniz ve bir sonuç alamadıysanız yeni bir JUUL almaktansa bu daha iyi bir seçenektir.


JUUL Demontaj Problemleri: Çözüm

Umarız ki bu küçük onarım tavsiyesi JUUL demontaj işlemi ile ilgili olan negatif yan etkileri ortadan kaldırmanıza yardımcı olmuştur.

Eğer olmadıysa, değişim talebini yalnızca birkaç tıkla gerçekleştirebileceğinizi unutmayın.

Bu işlemin sizin için işe yarayıp yaramadığını yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Bu sorunları çözebilmek için daha kolay bir yol buldunuz mu? Bu çözüm sizin için işe yaramadı mı? Burada bahsedilenlerden tamamen farklı bir sorunla mı karşılaştınız? Lütfen tüm düşüncelerinizi veya sorularınızı aşağıda yorumlara bırakın.