Günümüzde her şey daha da kompakt hale geliyor. Televizyonlar, telefonlar, tabletler derken şimdi de elektronik sigaralar şekilde değiştirdi ve olabildiğince daha kolay kullanıma endekslenmiş durumda. Normal bir elektronik sigarada tank, coil, likit detaylarıyla ilgilenmemiz gerekiyor. Tüm bunlar hem zaman, hem de nakit anlamına gelmekte. Eğer bir hobiden çok; sigarayı bırakmak veya nikotin ihtiyacını karşılamak için elektronik sigara kullanıyorsanız; tüm bu detaylarda sizin için işkenceye dönüşebilir.


İşte tam da bu noktada ortaya çıkan olay Pod Sistem Elektronik Sigara Cihazlar! Nasıl oluyor bu pod sistemler biraz açıklamaya çalışalım. Öncelikle bu cihazlar genellikle stick ( çubuk ) şeklinde oluyor. Ortalama 22 gram ağırlığında ve 10 cm yüksekliğindedir. Yani cebinize attığınızda varlığıyla yokluğu belli olmuyor diyebiliriz. Dahili bataryaya sahip olan pod sistemler, 380mah – 1200 mah arasında değişebiliyor. Fakat bu hacimler sizi yanıltabilir.

https://i.hizliresim.com/nQV9z1.jpg


Şöyle ki normal bir elektronik sigarada 2600mah pil kullanmamıza rağmen bir gün yetmeyen pil, 380mah hacmindeyken nasıl yetecek?


Cevap şu bu cihazlar tam bir enerji cimrisi. Ürünün boyutları ve içindeki rezistansı minumum enerji seviyesiyle çalışır. Yani tüm gün kullanıma uygundur.


En önemli özelliklerinden biriyse, normal likitleri kullanmıyor olması. Pod denilen likit kapsülü teknolojisini kullanması. Likit kapsülleri, her kapsül içerisinde kendi iç atomizerini ve kendi tankını kullanır. Yani her kapsülü değiştirdiğinizde; hem coil hemde tankını değiştirmiş olursunuz.

Pod sistemde doldurulabilir tank yerine tek kullanımlık e-likit kapsülü ve ısıtma maddesi (coil) mevcuttur ve birbirine enetegredir. Pod cihazlar bu özellikleri ile eski “sigara benzeri” ürünlere de oldukça benziyor. Bu likit dolu kapsüller ile kullanım oldukça basit hale gelmiştir. Kapsülü yerine tak kullan ve at. Ne e-likit nede atomizer yada coil ile uğraşma! Her kapsülde yeni pürüzsüz tat ve yeni coil.